Vratio se Saša Ilić tamo gde pripada - u Partizan. Nakon previranja u upravi, u Humskoj je napokon zavladao mir, a ekipa crno-belih pod budnim okom legendarnog kapitena brusi formu pred put na završne pripreme u Sloveniju. Primarni zadatak novog trenera biće plasman u grupnu fazu UEFA takmičenja, zbog čega novi trener u saradnji sa sportskim sektorom privodu kraju formiranje sastava za narednu sezonu. U međuvremenu će početi i takmičenje u Superligi Srbije, a sudari Partizana i Crvene zvezde će u godini pred nama imati posebnu čar budući da će na klupama "večitih rivala" sedeti ikone domaćeg fudbala - Saša Ilić sa jedne i Dejan Stanković sa druge strane.
Radi se, naravno, o velikim rivalima na terenu, ali još većim prijateljima van njega. Jasno je da će Saša Ilić pokušati da prekine dominaciju Crvene zvezde, samim tim i Dejana Stankovića, što ga nije sprečilo da sportskom "neprijatelju" poželi mnogo sreće pred narednu sezonu.
- Mi smo prijatelji, poznajemo se mnogo godina... Vojevali smo mnoge bitke još od mlađih kategorija, on u Crvenoj zvezdi, a ja u Partizanu, kasnije preko prvog tima, dok smo u reprezentaciji igrali zajedno. Deki je vrhunski stručnjak, pravi odlične rezultate u Crvenoj zvezdi, pre toga u Mađarskoj i Rusiji. Oni su dominantni, daćemo sve od sebe da im se primaknemo i prestignemo. Želim mu sve najbolje i najlepše - rekao je Ilić.
Crno-beli se nakon uvodnog dela priprema u Beogradu sele u Sloveniju gde će odigrati nekoliko prijateljskih utakmica pre prvog takmičarskog meča u okviru kvalifikacija za Ligu konferencija. Fudbaleri Partizana će u svojoj bazi u Pohorju ostati do 12. jula, a šest dana kasnije počinje nova sezona Superlige Srbije. Četa Saše Ilića u prvom kolu igraće protiv Zemuna dok ih start u kvalifikacijama za Ligu konferencija očekuje 23. jula protiv boljeg iz duela Une i La Fjorite.
Komentari
Ostavite komentar