Fantastičan rezultat ostvarila je muška odbojkaška reprezentacija Srbije prve nedelje takmičenja u Ligi nacija. Turnir se ove sedmice preselio u Francusku, u Orlean, ali "debi" izabranici Georgea Krecua neće pamtiti po dobrom budući da ih je selekcija Japana savladala lakše nego što se očekivalo - 3:1.
"Samuraji" su nastavili odličan niz protiv Srbije budući da im je ovo bio peti uzastopni trijumf nad našom reprezentacijom. Duel je odigran u sjajnoj atmosferi iako termin nije idealan. Uz to, postojala je mogućnost da tribine u "CoMet" dvorani budu prazne jer hala nije klimatizovana, a u Orleanu već neko vreme "vladaju" visoke temperature.
Selekcija Srbije loše je otvorila utakmicu... Japan je iskoristio slabu igru "orlova" i rutinski došao do prvog, a još lakše i drugog seta. Usledio je odgovor izabranika Georgea Krecua koji su nakon preokreta smanjili zaostatak u setovima na 2:1.
Taman kada je izgledalo da su "orlovi" pronašli recept za preokret - Japanci su dodali gas i ekspresno priveli posao kraju. Srbija je tako doživela drugi poraz na pet mečeva, dok su "samuraji" ostali maksimalni sa pet trijumfa. Šansu da se poravnaju sa njima na čelu tabele imaju Brazilci koji se kasnije danas sastaju sa Ukrajinom.
Srpsku odbojkašku reprezentaciju za dva dana očekuje meč šestog kola Lige nacija protiv Kube.
Komentari
Ostavite komentar