Iran na ovom Svetskom prvenstvu igra u specifičnim okolnostima. Zbog političke situacije i posebnih bezbednosnih mera, reprezentacija nema bazu u Sjedinjenim Američkim Državama, već je smeštena u meksičkoj Tihuani. To znači da igrači nakon svakog meča moraju gotovo odmah da napuste američku teritoriju i vrate se u Meksiko, bez mogućnosti da se duže zadrže i oporave posle utakmica.
Uprkos svim logističkim problemima, Iranci nisu zaboravili na manire. Po završetku susreta protiv Belgije u Los Anđelesu (0:0) ostavili su i više nego interesantnu poruku domaćinima i navijačima.
„Od drevne Persije do savremenog Irana, naš duh ostao je snažan i postojan. U Los Anđeles smo došli sa ponosom, takmičili se časno i odlazimo dostojanstveno. Zahvaljujemo se gradu na gostoprimstvu, kao i svim Irancima koji su nas podržavali srcem, glasom i dušom. Neka među narodima vladaju mir, poštovanje i prijateljstvo“, navodi se u poruci ostavljenoj u svlačionici.
Odmah po završetku duela sa Belgijom reprezentacija Irana krenula je nazad ka Tihuani, baš kao što je to bio slučaj i posle utakmice protiv Novog Zelanda (2:2). Narednih dana očekuju ih pripreme za odlučujući meč grupne faze protiv Egipta (27. jun, 05.00).
Za razliku od prethodnih utakmica, naredni susret neće igrati u Kaliforniji. Irance sada očekuje putovanje do Sijetla, gde će pokušati da izbore plasman u narednu rundu takmičenja.
Posle dva osvojena boda u prva dva kola, šanse za prolazak dalje i dalje su veoma realne. Ostaje da se vidi da li će reprezentacija Irana uspešno završiti posao na terenu, ali je već sada jasno da je van njega ostavila utisak koji je privukao pažnju celog sveta.
"Sportinjo" vam donosi detaljan pregled svih rezultata i kompletan raspored utakmica Svetskog prvenstva.
Komentari
Ostavite komentar