U svetlu rezultata ispod očekivanja koje su u prethodnim sezonama Evrolige ostvarili Crvena zvezda i Partizan, često se pokreće diskusija o broju stranih igrača i njhovom uticaju na igru. Mnogi treneri i analitičari smatraju da su domaći košarkaši ključ uspeha, posebno u Srbiji, a o tome je direktno govorio i nekadašnji direktor crveno-belih Davor Ristović. 

On se oglasio na društvenoj mreži "X", a iako nije želeo da direktno prozove Crvenu zvezdu i Partizan, jasno je da je pričom o Žalgirisu i Ritasu upravo na to aludirao. 

"Žalgiris (na korak od F4) i Ritas (finalista BCL) sa većinskim brojem domaćih igrača u svojim rosterima su tema za razmišljanje... kako oni mogu", napisao je Ristović na društvenoj mreži "X". 

Podsećamo, mnogi ljubitelji košarke u Srbiji nisu gledali blagonaklono na činjenicu da je u prethodnom večitom derbiju bilo svih 10 stranih košarkaša na startu utakmice. 

BONUS VIDEO
 

Slične vesti

Komentari

Ostavite komentar

Preporučene vesti

Košarka