Ekipa iz Podgorice otvorila je utakmicu serijom poena i već posle prve deonice stekla prednost od osam poena, uz 30 poena u tom periodu.
U drugoj deonici meča u Laktašima domaćin je pokušao da sustigne zaostatak za rivalom, ali nije uspevao u tome. Ključni deo meča usledio je posle pauze, kada je Budućnost u trećoj četvrtini napravila osetnu razliku u odnosu na Igokeu i time rešila pitanje pobednika.
U završnici nije bilo značajnije promene rezultata, pa je razlika dodatno uvećana do konačnih 100:75. Ovim rezultatom Budućnost je popravila bilans i pozicionirala se ispred Crvene zvezde na tabeli, dok je Igokea ostala u zoni koja vodi u plej-in.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Butej sa 27 poena, uz pet skokova i četiri asistencije. Slujemon je dodao 20 poena, dok je Ferel zabeležio dabl-dabl učinak sa 12 poena i deset skokova.
Kod Igokee najviše su postigli Rori sa 17 i Jeremić sa 16 poena, dok su Lazić i Popović upisali dvocifren učinak sa 11, odnosno deset poena.
U narednom kolu Budućnost će igrati protiv Partizana u dvorani "Morača", dok će rasplet na tabeli dodatno uticati na pozicije pred završnicu takmičenja.
Komentari
Ostavite komentar