Srbija će imati direktnog učesnika u FIBA Ligi šampiona, jer će aktuelni prvak države Spartak iz Subotice nastupiti u pomenutom takmičenju bez kvalifikacija.

Sjajna je ovo vest za domaću košarku, a o tome je u više navrata pričao i proslavljeni srpski trener Svetislav Pešić - naši klubovi moraju da igraju sa najboljima kako bi napredovali i kako bi se mladi igrači pravilno razvijali.

Upravo će priliku za to imati izabranici Vladimira Jovanovića, koji su na proteklom fajnal-foru Košarkaške lige Srbije održanom u Nišu, prvo u polufinalu savladali Crvenu zvezdu, dok su u finalu bili bolji od FMP-a

Starsportphoto

U Ligi šampiona će se sledeće sezone sigurno nadmetati šampion iz prošle sezone Ritas, a zatim i Huventud, Mursija, Bilbao, Unikaha, ALBA Berlin, Bamberg, Bon, Juventus, Nanter, Šole, Strazbur, AEK, Peristeri, Trabzons, Galatasaraj, Nimburk, Pardubice, Spartak, Cibona, Legija Varšava, Ređana, Vareze, Igokea, Bnei Herclija, Hapoel Holon, Sabah, Sombathelj,  Antverpen i Porto.

Kroz kvalifikacije će prolaz tražiti još sedam timova, gde će 24 kluba u preliminarnoj fazi biti podeljena u dva kvalifikaciona turnira, a samo će pobednici obezbediti plasman u regularni deo sezone.

BONUS VIDEO
 

Slične vesti

Komentari

Ostavite komentar

Košarka