Košarkaši FMP bili su bolji i u revanšu i tako sa 2:0 u seriji eliminisali Megu u četvrfinalu KLS. Bila je ovo jena odlična utakmica u kojoj su poplarni "panteri" diktirali tempo i na kraju došli do polufinala. Ekipa koju sa klupe predvodi Saša Nikitović je u prvoj deonici ubacila 31 poen i tako odma stekla prednost koju do kraja utakmice nije ipuštala.
Mega je uspela samo jednom da spusti prednost protivnika na manje od 10, ali igrači FMP-a su ostali pribrani i mirno priveli utakmicu kraju. Najefikasniji košarkaš utakmice bio je sjajni Filip Barna. On je utakmicu završio sa 26 poena, 10 asistencija i šest skokova uz indeks korisnosti od čak 42. Pored raspoloženog Barne, Skot je dodao 17, dok su Radosavljević i Rebrača postigli po 14.
U sastavu Vuleta Avdalovića, najefikasniji je bio MVP ABA lige Bogoljub Marković. On je potvrdio da se nalazi u odličnoj formi, tako što je ubacio 32 poena uz po šest skokova i asitencija. Pored njega Savo Drezgić je dodao 24, ali to nije bilo dovoljno da se savlada raspoloženi FMP.
Tim iz Ženeznika je tako obezbedio sebi plasman na F4 i zakazao okršaj sa Partizanom, dok je drugi polufinalni par sačinjen od ekipa Crvene zvezde i Spartaka iz Subotice. Ostaje nam da vidimo hoće li FMP uspeti da se plasira na F4 ili će Partizan ipak biti prejak za ekipu iz Železnika.
Komentari
Ostavite komentar