Ne smiruje se tenzija u srpskoj košarci. Već nekoliko dana se priča o eventualnom proširenju lige, ali do njega nije došlo. Pored toga neki klubovi svakako nisu zadovoljni predsednikom KLS, Aleksandrom Grujinom. Naime, klubovi Spartak, FMP, Zlatibor i Dinamik su zajedno izdali saopštenje gde iskazuju nezadovoljstvo, pre svega zašto KLS nije objavio ko je osvojio takmičenje, a ko je ispao iz lige.

- Tek juče ste izdali saopštenje kojim ste registrovali poslednje, 30. kolo KLS-a, iako ste bili u obavezi da to uradite još pre 15 dana, kada je liga završena. Razlog zašto to niste uradili je, kako ste naveli, problem sa sajtom i mejlom. Međutim, problem je samo u vezi sa tim saopštenjem u kome ste, pored registracije utakmica, trebali da konstatujete ko je prvak lige, a još važnije, naravno za Vas, ko je ispao iz lige - piše u saopštenju.
Najveći problem klubovi imaju sa zakašnjnjem saopštenja.
- Posebno je nejasno da juče, kada ste konačno to saopštenje izdali i sa velikim zakašnjenjem registrovali poslednje kolo, u njemu niste napisali ko je ispao iz lige, već samo ko je prvak lige i ko se plasirao u Superligu. Koliko ste bili ažurni, klubovi koji su se plasirali u Superligu već su odavno to takmičenje i završili - istakli su klubovi.
Pored toga, klubovi su pretili potencijalnim istupanjem iz takmičenja.
- Ovim putem Vas upozoravamo da, ukoliko hitno ne objavite saopštenje sa imenima klubova koji ispadaju iz lige i ukoliko odmah ne počnete da radite u interesu klubova i lige, a ne pojedinaca, rizikujete da će neki od klubova istupiti iz lige, što bi bila velika šteta za košarku - zaključili su čelnici navedenih klubova.
Ostaje nam da vidimo kako će se ova situacija završiti i šta je sledeći korak za Košarkašku ligu Srbije, jer ovolika kontraverza ne treba da prati srpski sport.
Komentari
Ostavite komentar