Novi trener Crvene zvezde stigao je u Beograd, upoznao se sa klubom, saradnicima i uslovima u kojima će raditi, a zatim je pred kamerama govorio o prvom utisku, dolasku na Mali Kalemegdan, očekivanjima i načinu na koji želi da vodi tim.

Navaro je istakao da je dolazak u Crvenu zvezdu za njega velika prilika i da su prvi utisci po dolasku u Srbiju pozitivni.

Posebno je naglasio organizaciju kluba i pomoć koju je dobio kako bi se što brže prilagodio novoj sredini.

- Veoma sam počastvovan i zahvalan što sam ovde. Biti deo ovako velikog kluba, ne samo u Srbiji već i u Evropi, velika je prilika za mene. Sve što sam do sada video je izuzetno pozitivno – organizacija je sjajna, ljudi su sjajni, svi se trude da mi pomognu da se što pre prilagodim. Za sada imam samo lepe reči o ovom iskustvu - rekao je Navaro.

Baskijski stručnjak otkrio je i kako je došlo do kontakta sa Crvenom zvezdom. Kako je naveo, odluku da napusti Malagu doneo je tokom nedelje u kojoj je njegov tim igrao poslednju utakmicu ligaškog dela sezone u Vitoriji, a ubrzo posle toga dobio je informaciju o interesovanju crveno-belih.

- Proveo sam tamo četiri i po godine i nosim samo lepe uspomene iz tog perioda, ali osećao sam da je došao trenutak da otvorim novo poglavlje i započnem novu avanturu. Ne mogu da zamislim bolje mesto za to od Beograda i Crvene zvezde - naveo je Navaro.

Govoreći o Srbiji, novi trener Zvezde istakao je da dolazi u sredinu u kojoj košarka ima poseban status. Dodao je da je svestan veličine kluba, rivaliteta i atmosfere koja prati utakmice u Beogradu, ali je objasnio da to ne posmatra kao pritisak u pravom smislu te reči.

- Ja ne verujem da je ovo pravi pritisak. Pravi pritisak je kada čovek mora da prehrani porodicu i zna da, ako ne radi i ne zarađuje, neće moći to da učini. To je pritisak - rekao je Navaro.

Ibon Navaro KK Crvena zvezda

Posebno važan deo njegovog izlaganja odnosio se na način rada. Navaro je naglasio da tokom sezone igrači, stručni štab i ljudi oko ekipe funkcionišu kao porodica, zbog čega smatra da se rezultat ne gradi samo naredbama, već zajedničkim prihvatanjem pravila i odnosa.

- Više verujem u to da ljude ubedite da prihvate određenu kulturu rada, vrednosti i principe, nego da im samo naređujete šta moraju da rade. Mnogo je bolje kada se svi posvete zajedničkim vrednostima i principima koji će usmeravati njihove odluke i ponašanje – kako igrača, tako i stručnog štaba - poručio je trener Zvezde.

Kada je reč o stilu igre, Navaro je naveo da ekipa mora da igra u skladu sa profilom igrača koje ima na raspolaganju. Dodao je da je Zvezda prethodne sezone u najboljim periodima igrala košarku sa mnogo trčanja i šuteva i da je to pravac o kojem je razgovarao sa Milošem Teodosićem.

- Razgovarao sam o tome sa Milošem i to je manje-više filozofija koju kao klub i kao tim želimo da negujemo - rekao je Navaro.

Ibon Navaro KK Crvena zvezda

Novi trener crveno-belih potvrdio je da klub već radi na formiranju tima za sezonu 2026/27. Istakao je da Zvezda ne traži samo kvalitetne igrače, već i ljude koji se uklapaju u sistem, karakter i zahteve kluba.

-Navaro je govorio i o stručnom štabu, pa je objasnio da će većinu saradnika činiti ljudi iz kluba, jer dobro poznaju ABA ligu, domaće prvenstvo, Evroligu, navijače i sredinu. Uz njih će dovesti jednog pomoćnika sa kojim je sarađivao u Malagi i Mursiji.

Za kraj je poručio da jedva čeka izlazak pred punu Beogradsku arenu kao trener Crvene zvezde i dodao da u klub nije došao samo da provodi vreme, već da radi, bude konkurentan i pokuša da napravi rezultat.

- Pokušaćemo da izgradimo sistem u kojem će svi – igrači, stručni štab i svi ljudi u organizaciji – osećati da su važni i da imaju svoju ulogu u uspehu tima. Na tome ćemo početi da radimo od prvog dana - zaključio je Navaro.

BONUS VIDEO

Slične vesti

Komentari

Ostavite komentar

Preporučene vesti

Košarka