Crvena zvezda je i zvanično zakoračila u novu takmičarsku epohu, a novi šef stručnog štaba crveno-belih Ibon Navaro, doputovao je u srpsku prestonicu kako bi se lično upoznao sa novim radnim okruženjem, ali i odmah započeo realizaciju planova za predstojeću sezonu.

Španskog stručnjaka je po sletanju u Beograd dočekao dugogodišnji tim menadžer kluba Nebojša Ilić, o čemu smo pisali ranije, nakon čega je par dana kasnije usledila poseta klupskim prostorijama na Malom Kalemegdanu. Navaro je imao priliku da se upozna sa bogatom istorijom kluba na mestu gde su udareni temelji crveno-bele košarke, a obišao je i trenažni centar, kao i halu "Aleksandar Nikolić".

Ipak, primarni cilj Navarovog dolaska u Beograd nije bio protokolarnog tipa. Odmah nakon što je i formalno stavio paraf na ugovor sa regionalnim šampionom, španski strateg je seo za pregovarački sto sa najvišim rukovodstvom kluba.

Na radnim sastancima sa predsednikom Upravnog odbora Željkom Drčelićem i sportskim direktorom Milošem Teodosićem postignuti su prvi konkretni dogovori i fokus je momentalno prebačen na prelazni rok i sklapanje igračkog kadra koji će odgovoriti na visoke ambicije kluba u svim takmičenjima.

Navaro na klupu Crvene zvezde stiže sa renomeom jednog od najtrofejnijih trenera u novijoj istoriji španske košarke. On dolazi iz Unikahe iz Malage, na čijem je kormilu proveo više od četiri izuzetno uspešne godine.

Preuzevši ekipu 2022. godine, Navaro je klub iz Andaluzije podigao u sam vrh evropske košarke, ispisavši zlatne stranice klupske istorije. Za samo tri sezone, pod njegovom komandom osvojeno je čak sedam trofeja, po dve titule FIBA Lige šampiona, Interkontinentalna kupa, Kupa Kralja i jedan Superkup Srbije.

BONUS VIDEO
 

Slične vesti

Komentari

Ostavite komentar

Preporučene vesti

Košarka