Večeras smo dobili šampiona Engleske, ali ne i trećeg putnika u Čempionšip. Arsenal je osvojio Premijer ligu posle 22 godine čekanja, a ko će u niži rang biće poznato tek po završetku 38. runde engleskog šampionata. Totenhem ili Vest Hem - jedan od dva londonska kluba sledeće sezone takmičiće se u drugom rangu, a konačan epilog biće poznat 24. maja, kada su na programu mečevi poslednjeg kola.

"Plavci" su ovim trijumfom prestigli Brentford na osmom mestu i u poslednjem kolu će imati priliku da se domognu i plasmana u Lige Evrope. Samo osmi ide u Ligu konferencija, dok sedmi i šesti će put drugog najjačeg evropskog takmičenja. Brajton je na 7. mestu i ima svega bod više od Čelsija, pa će i tu biti drame u 38. kolu. Klub iz Londona gostuje Sanderlendu, dok "galebovi" dočekuju Mančester junajted.

Sa druge strane, Totenhem je ostao samo dva boda iznad zone ispadanja i u poslednjem kolu protiv Evertona na domaćem terenu moraće da potvrdi opstanak. "Pevci" trenutno imaju 38 poena, dok su "čekićari" na 36 , koji u poslednjem kolu igraju protiv Lidsa kod kuće.

U slučaju da timovi imaju isti broj bodova na kraju sezone, o plasmanu odlučuje gol-razlika koja je drastično na strani Totenhema (-10 / -22).

Što se utakmice tiče, Čelsi je poveo u 18. minutu golom Enca Ernandeza, dok je prednost u nastavku duplirao Andrej Santos. Gosti su uspeli da unesu neizvesnost preko Rišarlisona, koji je u 74. minutu smanjio na 2:1, ali Totenhem do kraja nije uspeo da izbegne poraz.

Standings provided by Sofascore

Slične vesti

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Preporučene vesti

Fudbal