Zakotrljala se opet fudbalska lopta na travi u Karađorđevom parku, sena nekadašnjeg slavnog Proletera, oživljena je nakon pune dve decenije mraka, vizionarakom idejom da Naftagas iz Elemira, svoje prvoligaške mečeve igra kao novi Proleter Zrenjanin.
Predsednik kluba Milan Poučki ističe da je ovo nastavak priče kluba sa svetlom tradicijom.
- Mit o legendama slavnog Proletera i dalje živi u srcima istinskih ljubitelja igre i tu je, svuda oko nas, a ovo je novo doba i lepo bi bilo da nastavimo utabanim stopama. Još nije, ali se očekuje da će uskoro biti završena kompletna papirologija i registracija novog kluba sa starom i svetlom tradicijom - kaže Poučki.
Trener Proletera Nikola Stojanović ističe koliko je srećan što se klub vratio kući.
- Proleter se vratio kući, nakon dve decenije i ovo je svakako lep i svečan dan za sve istinske ljubitelje fudbala i one koji žele da podrže vizionaraku ideju rađanja nove ere u gradu na obalama Begeja. Ekipa se priprema u Karađorđevom parku, odigraće i nekoliko kontrolnih utakmica - zaključio je Stojanović.
Komentari
Ostavite komentar