Znamo koliko Englezi drže do tradicije, plana i programa, pa nisu radi da menjaju termine mečeve, ako baš ne moraju. Navikli smo na londonsku kišu, koja zna da muči tenisere tokom takmičenja, ali ove sezone su saznali kako je organizatorima prvog grend slema u sezoni Autralijan opena.

Profimedia

Englezi su doneli odluku da povuku igrače i igračice sa terena tokom kvalifikacija za Vimbldon zbog prevelike vrućine. To smo navikli da vidimo na turnirima koji se početkom godine igraju u Australiji, ali ne i od Vimbldona. Sada su se Englezi prvi put susreli sa ovim problemom. 

U Velikoj Britaniji na snazi je crveno upozorenje zbog ekstremnih vrućina. Meteorolozi upozoravaju da bi temperature mogle da dostignu ili premaše istorijske rekorde. U Londonu je trenutno 34 stepena što su rekordne vrućine za ovaj deo Evrope. Nije lako teniserima koji kroz kvalifikacije moraju da se domognu glavmnog žreba, ali ni onima koji moraju da treniraju u paklnim uslovima, pa koriste sve moguće načine da se rashlade, voda, hladni peškiri ili kese sa ledom.

BONUS VIDEO

Komentari

Ostavite komentar

Tenis