Meč dve nekadašnje velike rivalke imao je emotivan završetak, pošto su obe zaplakale po završetku susreta i dobile ovacije publike. Ivanovićeva se tada obratila Kerberovoj i podsetila na njihov odnos tokom karijere.
- Toliko smo toga prošle zajedno. Samo ti si mi dozvolila da se vratim na teren.
Posle tih reči usledio je zagrljaj na terenu, a oproštajni program nastavljen je razgovorom sa obe teniserke. Voditeljka je pitala Anu Ivanović da li bi njena tri sina mogla da se bave tenisom, a nekadašnja šampionka Rolan Garosa dala je kratak odgovor.
- Verovatno ne, videćemo - rekla je Ana.
Ivanovićeva je profesionalnu karijeru završila u decembru 2016. godine, ali je u Bad Homburgu ponovo izašla na teren u meču koji je bio deo oproštaja Anđelik Kerber od tenisa.
Srpska i nemačka teniserka su vršnjakinje, a tokom karijere su odigrale sedam međusobnih duela. Ana je bila uspešnija sa pet pobeda, dok je Kerberova slavila dva puta.
Program je imao i revijalni deo, pa su Ivanovićeva i Kerberova tokom susreta napravile pauzu i zaplesale uz pesmu Helene Fišer "Atemlos". Poznata nemačka pevačica obratila se video-porukom i tom prilikom poručila Kerberovoj:
- Imaš sjajnu protivnicu, Endži!
Komentari
Ostavite komentar