Bivši španski teniser Rafael Nadal jedan je od najboljih u istoriji "belog sporta". Čovek koji je karijeru završio sa 22 grend slema, 14 je osvojio na Rolan Garosu, rekord koji će biti teško oboriti.

Rafa je tokom karijere ima brojne problmeme sa povredom, često je išao preko granice bola... Nedavno je Rafael Nadal otvoreno o sindromu deformacije levog stopala (Miler-Vajs) od kog pati od rane mladosti, a koji je uticao i na probleme sa kolenima, a čak je priznao da je uzimao više pilula protiv bolova nego što sam smeo

- Ne, Rafa nije dobar primer za mlade sportiste. Reći ću samo jedno - da je ovo što on radi i govori uradio u biciklizmu, bio bi osuđen i kažnjen jer je igrao pod jakim analgeticima i lekovima protiv bolova. Pravila očigledno nisu ista za sve - kazao je Žerom Pino.

Reuters

Pohvalio je Nadalov talenat, radnu etiku i mentalnu snagu, ali je brutalno iskreno poručio da Rafina spremnost da igra pod stravičnim bolovima šalje potpuno pogrešnu poruku klincima.

- Očigledno, kada je reč o otpornosti, talentu i radnoj etici - tu nema nikakve dileme, on jeste primer. Međutim, on nikako ne može biti uzor kada je u pitanju ignorisanje sopstvenog tela, guranje sebe u još veći bol i stvaranje novih zdravstvenih problema da bi se sanirao neki stari.

Francuz je jasno stavio do znanja da ima ogromno poštovanje za sve što je "kralj šljake" postigao. Ali, Pino smatra da bi mladi sportisti morali da nauče da slušaju svoje telo, a ne da srljaju kroz bol jureći ciljeve. Igra pod blokadama i konstantno forsiranje povređenog tela, prema njegovim rečima, ne sme da se predstavlja kao idealan put.

- Ja sam od onih koji kažu: Bavim se vrhunskim sportom, ali ako imam problem, lečim se, stanem, pa nastavim tek kada sam potpuno zdrav - poručio je Pino.

BONUS VIDEO

Slične vesti

Komentari

Ostavite komentar

Preporučene vesti

Tenis