Podelom bodova (3:3) fudbaleri Alžira i Austrije obezbedili su plasman u osminu finala Svetskog prvenstva, dok je ovakav ishod definitivno eliminisao selekciju Irana. Odmah nakon poslednjeg zvižduka pokrenule su se spekulacije da su rivali režirali ovaj remi, što je oštro demantovao austrijski selektor Ralf Rangnik.
Austrija je bukvalno bila na ivici elominacije nakon gola Rijad Marez u sudijskoj nadoknadi za 3:2. Ali, samo dva minuta kasnije je Saša Kalajdžić pogodio za 3:3 i spasio Austtijance. Optužbe da je meč dogovorne Ralf Rangnik je odmah odbacio.
- O tome nema ni govora. Odigrali smo pravu finalnu utakmicu i niko nije mogao ni da pretpostavi da će se završiti sa 3:3. Naš jedini cilj bio je plasman u narednu rundu. Uspeli smo u tome i jedino je to bitno. Vreme je za slavlje, koje će sigurno početi već u avionu - kazao je selektor Austrije.
Iskusni trener je slikovito opisao dramatičnu završnicu:
- Ništa slično u karijeri nisam doživeo. Kada primite gol za 3:2 u nadoknadi, uglavnom ste otpisani. Činjenica da smo uspeli da se vratimo iz mrtvih je neverovatna. Mnogo kockica je moralo da se poklopi. Igrači su dali poslednji atom snage. Nakon njihovog trećeg gola svi smo zanemeli, ali ono što je usledilo nakon toga bilo je u holivudskom stilu.
Sledeći rival Austrije je Španija
- Imamo mnogo toga da popravimo. Prikazali smo dobre stvari i postigli tri gola, ali smo se takođe suočili sa ozbiljnim problemima u igri. Često nismo delovali dobro na terenu. Moramo dobro da analiziramo ovaj meč i podignemo nivo igre - jasan je bio Rengnik.
BONUS VIDEO
Komentari
Ostavite komentar