Utakmicu Bosne i Katara (3:1) obeležio je skandal na tribinama, kada je grupa bosanskih navijača otela jednom čoveku srpsku zastavu. Čovek se nalazio na tribini gde su bili navijači "zmajeva" i na sebi je imao dres reprezentacije Bosne i Hercegovine. U rukama je držao srpsku trobojku. Blago rečeno, to se nije dopalo Bosancima, koji su ga odmah napali. Ostao je bez zastave, a koliko su bili besni, trebalo bi da bude srećan što je živu glavu izvukao. Uzalud je pokušavao da se raspravlja sa njima, apsolutno je naišao na nerazumevanje, pošto je bosanska logika - zašto bi Srbin uopšte navijao za njih. Apsurd je što je na metar od čoveka sa srpskom zastavom stajao čovek u hrvatskom dresu, ali on apsolutno nikom nije smetao.
Da svaka priča o komšijskim i dobrosusedskim odnosima pada u vodu, jasno se vidi i iz komentara koje je narod ostavljao ispod videa o ovom incidentu. Malo je reći da Bosanci mrze Srbe.
"Ma i neka su uzeli, ko još veruje da balije podnose Srbe?! Klali bi ih, samo da imaju priliku. Koja pederčina, majmunčina, provokator! Srbi, navijajte i dalje za muslimansku džamahiriju", neki su od komentara na pomenuti incident.
Pojedinci su se našli uvređeni, jer za svoju nesreću iz nekog razloga krive Srbe. Nije im jasno zašto bi iko želeo dobre odnose između dve zemlje, pa žale što čovek koji je na utakmicu Bosne doneo srpsku zastavu, nije dobio i batine.
"Ovoliki broj nas je u Americi zbog te zastave i ti imaš smelosti da je doneseš onda kada smo skupa ponovo i najsrećniji. BHF su bili i velikodušni što tu njušku nisu slomili. Svaka čast svima, ali ovo je čista provokacija. Ne znam šta je hteo, da dobije još batina", navodi se u jednom od komentara.
Javili su se i oni koji sve gledaju s strane i čude se zbog čega bi neko želeo da danas verujemo u bajku o bratstvu i jedinstvu. Danima je deo Srba navijao za Bosnu, podržavao je, delio snimke navijača koji pevaju najveće hitove sa ovdašnjih prostora. Bosanci to vraćaju tako što našem narodu otvaraju oči, otimaju zastave i zamalo tuku.
"Hahahah, bravo. Neka vide glupe srbijančuge koje vam se šlihtaju šta stvarno mislite o njima i njihovoj podršci. Šteta što mu njušku niste razbili. Toliko o navijanju za BiH, pa vi navijajte za njih. Pa vi navijajte za konjušare. Živela Srbija i Republika Srpska", zaključuje se u komentarima.
Kompletan raspored, rezultate i satnicu Svetskog prvenstva možete videti OVDE.
Komentari
Ostavite komentar