Hrvati su u ključbom meču posle mnogo mučenja savladali Panamu (1:0). Nakon debakla protiv Engleske (4:2) ostali u igri za prolazak grupne faze Svetskog prvenstva. Jedini gol na utakmici u Torontu postigao je Ante Budimir u 54. minutu.
Španski as piše da je ekipa Zlatka Dalića delovala prilično konfuzno, a Luka Modrić nemoćno.
"Hrvatska je delovala haotično. Pokazivala je velike probleme u igri protiv dobro organizovanog protivnika, a nered u odbrani mogao je skupo da je košta. Najbliže golu Panama je bila kada je Rodrigez šutirao glavom, Livaković je zakačio loptu, a ona se zatim od prečke odbila nazad u teren" piše AS.
I Luka Modrić je bio na udaru.
"Slično kao i u prvoj utakmici, teško preuzimao kontrolu nad igrom. Nije uspevao da vodi igru svog tima niti da koordinira odbrambene zadatke, u kojima je Mateo Kovačić bio znatno aktivniji. Talenat Martina Baturine dolazio je do izražaja samo povremeno.
Ali, komšije su i dalje živa na Svetskom prvenstvu, zahvaljujući pogotku Ante Budimira.
"Budimir se pojavio i dokrajčio Panamu. Balkanci su tako još jednom dokazali da znaju da pate, pokažu koliko su otporni i prežive teške trenutke. Ovoga puta su za to nagrađeni golom Ante Budimira. On je neposredno pre 35. rođendana debitovao na Svetskom prvenstvu ulaskom na poluvremenu i već pri prvom dodiru sa loptom postigao pobedonosni gol", navodi portal As.
BONUS VIDEO
Komentari
Ostavite komentar