Verovatno da dok je komentarisao Belgiju i Iran i njihov mršavi remi (0:0) na Mundijalu, Rade Bogdanović ni u najluđim snovima nije očekivao da će postati svetska zvezda.

Čak i dok je igrao fudbal, za Arminju Bilefeld, Atletiko Madrid ili u Južnoj Koreji, svetski mediji nisu o njemu pisali kao ovog ponedeljka. Razlog je kontroverzna opaska o tamnoputim fudbalerima koja je okarakterisana kao rasistička.

- Nisam rasista, ali ovi crnci nemaju koncentraciju da izdrže duže od 60 minuta. Igrao sam sa njima. Ranije smo morali da štitimo naše igrače kako ne bi napravili grešku, takav je savremeni fudbal. Na nivou Svetskog prvenstva, ovo ne sme da se dešava - rekao je Bogdanović.

Njegovu izjavu prenose neki od najvećih medija na svetu. Naravno, francuski "Lekip" i "Radio Monte Karlo" prednjače kao najuticajniji na toj listi, ali tu su i ostali fudbalski portali, koji su osudili opasku stručnog konsultanta RTS-a kao opasnu i rasističku.

Jedno je sigurno - Rade Bogdanović nikada u svetu nije bio poznatiji nego danas, a rukovodstvo RTS-a se ne obazire na njegov gaf pa mu je ukazalo priliku da opet komentariše, ovaj put i meč između Argentine i Austrije koji se igra od 19.00.

Slične vesti

Komentari

Ostavite komentar

Preporučene vesti

SP2026