Ove godine prvi put na muškom šampionatu učestvovala je žena, i to reprezentativka Sofia Pogorelskikh. Nakon odigranih devet kola, šampionski pehar osvojio je mladi velemajstor Bojan Maksimović sa 6,5,poena.

Drugoplasirani je velemajstor Stefan Tadić sa osvojenih 6 poena, dok je treće mesto sa 5,5 poena pripalo velemajstoru Mihailu Brjakinu.

Privatna arhiva

- Pre početka šampionata nadao sam se jednom od prva tri mesta, iako nisam bio siguran u kakvoj sam formi. Međutim, ispalo je na kraju da sam u dobroj formi, iako je turnir bio dug, naporan sa puno teških partija, koristio sam greške protivnika, i na kraju je ispalo sve kako treba - izjavio je Maksimović nakon pobede.

Privatna arhiva

Tri prvoplasirana igrača stekla su i pravo učešća na sledećem Pojedinačnom prvenstvu Srbije u šahu.

Pehare i medalje najboljima dodelio je potpredsednik Šahovskog saveza Srbije Goran Vlajković.

BONUS VIDEO

Komentari

Ostavite komentar

Ostali sportovi