Prošle godine Srbija je bila favorit za zlato, ali je šokantno ispala u osmini finala od Finske.

- Možda i neka moja griža savesti zbog neuspeha koje smo ostvarili na poslednjem takmičenju, da mogu kući da odem da se normalno ponašam. Neću da kažem da me ne bude sramota, ali postoji neka griža savesti sa moje strane. Želja mi je da vratimo Srbiju tamo gde treba da budemo.

- Dobio sam zadovoljstvo i privilegiju da budem kapiten, možda još nisam zaslužio jer su mnogo velika imena nosila kapitensku traku, ima i momaka koji su stariji od mene... Trener mi je to dao, poklonio ili kako da kažem već, ali pokušaću da to nosim i da pokažem na terenu sve kako kapitenu dolikuje - rekao je Jokić.

Nikola kaže da je zadovoljstvo i privilegija što je postao kapiten tima.

- Ne znam jesam li zaslužio, mnoga velika imena su nosila tu traku, ima i momaka koji su stariji od mene, ali trener mi je dao to - pokušaću da nosim na terenu traku kako dolikuje. Selektora poznajem još iz drugarskih dana, čak smo i igrali jedan protiv drugog pre nekih 11-12 godina, tad je izgubio od mene, haha. Sa Duletom sam u jako dobrim odnosima, kao i sa Karijem i danas. Uvek mi je zadovoljstvo da podelim mišljenje – šala, košarka, komunikacija je uvek dobra stvar - kaže Nikola.

 
Nikola: Navijači, podržite nas

Jokić potencira da je velika čast igrati za nacionalni tim.

- Emocije su na mnogo većem nivou kada se igra za nacionalni tim, drugačije je sve... Predstavljaš svoj grad, svoju porodicu, momke koji rade s tobom. Uvek je isto, sa nekima sam igrao ranije u reprezentaciji, sa nekima ću igrati prvi put i tek se prvi put vidimo i upoznajemo, ali stvarno je privilegija doći ovde. Uživanje je igrati za reprezentaciju - tvrdi Nikola.

Jokić je imao poruku i za navijače Srbije - da napune tribine.

- Nadamo se da ćemo igrati pred punim tribinama. Mi imamo mnogo motivacije, znamo za šta igramo, što smo se okupili. Uvek je lepo igrati pred našim navijačima, pred našim ljudima i zastavom. Nadam se da će biti pune tribine.

 
"Možda sam mogao više sa Denverom"

Jokić je govrio i o ranoj eliminaciji Denvera iz plej-ofa NBA lige.

- Što se tiče mog tima, ispali smo u prvoj rundi, neki kažu možda smo mogli više, neki kažu mogli smo bolje, ali kada te neko pobedi u plej-of seriji, mislim da je ta ekipa bolja od tebe. Da smo mogli, pobedili bismo.

Neki su ga pitali i o nedavnom odlasku u pozorište.

- Odem nekada i u Americi u pozorište, pokušavam da živim kao sav normalan svet. Volim i uživam u tome, zanimljivo mi je sve - istakao je Jokić.

ata images

Prvotimac Denver Nagetsa ističe i da su svi saigrači dobrodošli kod njega u Sombor.

- Svako želi da bude kao kod svoje kuće posle duge sezone. Ne volim nikoga da teram, ali ko god svrati u Sombor - lepo ćemo ga ugostiti - poručio je Nikola Jokić.

Podsetimo, reprezentaciju Srbije očekuju mečevi sa Švajcarskom 2. jula i Bosnom i Hercegovinom 6. jula u sklopu teških kvalifikacija za Mundobasket.

Slične vesti

Komentari

Ostavite komentar

Preporučene vesti

Košarka