Klub iz Istanbula nastavlja formiranje ekipe za narednu takmičarsku godinu, a prva faza promena u rosteru donela je odlazak četvorice igrača koji više nisu deo planova stručnog štaba.

Odluka je ozvaničena nakon sezone u kojoj su pojedini košarkaši imali ograničenu ulogu, dok su drugi bili van parketa zbog povreda.

Brendon Boston Džunior i Armando Bejkot napuštaju Fenerbahče posle jedne godine provedene u klubu. Obojica su prethodne sezone prvi put igrala u Evroligi, ali nisu uspela da se izbore za značajniju minutažu u ekipi koja je imala visoke ambicije u svim takmičenjima.

Boston je u elitnom evropskom takmičenju odigrao 28 utakmica. Na terenu je provodio oko 12 minuta po meču, uz učinak od 4,8 poena i 1,6 skokova.

Bejkot je imao manji prostor u rotaciji, pošto je nastupio na 26 evroligaških mečeva, sa prosekom od 2,4 poena i 1,8 skokova za deset minuta igre.

Sa ekipom se rastaju i Arturs Žagars i Žilson Bango, koji su prethodno bili deo sastava Fenerbahčea u sezoni kada je klub osvojio Evroligu.

Njihov status tokom poslednje takmičarske godine bio je uslovljen problemima sa povredama, pa nisu mogli da imaju kontinuitet u timu.

Žagars je upisao samo pet nastupa u Evroligi i prosečno beležio 3,4 poena po utakmici. Letonski plejmejker nije uspeo da se nametne zbog zdravstvenih problema, zbog čega je njegova uloga bila znatno manja od očekivane.

Bango nije odigrao nijedan meč u sezoni koja je završena. Angolski centar se oporavlja od teške povrede kolena koju je doživeo prošlog leta, pa Fenerbahče nije mogao da računa na njega tokom takmičarske godine.

Odlaskom četvorice igrača, turski klub je otvorio prostor za nove poteze na tržištu i nastavak promene rostera pred narednu sezonu.

BONUS VIDEO

Slične vesti

Komentari

Ostavite komentar

Košarka