Čudo nad čudima! Skupocena četa Panatinaikosa, drim tim predvođen Erginom Atamanom eliminisan je u četvrtfinalu Evrolige! Valensija je režirala najveće iznenađenje u poslednjih deset godina elitnog takmičenja pošto su na 0:2 u seriji došli do 3:2 i plasmana na fajnal-for koji će se, kao so na ratu "zelenima", ove godine održati u "OAKA Areni" u Atini. Španski predstavnik je mimo bio na ivici provalije, ali je nakon dva brejka u prestonici Grčke došao do treće vezane pobede i nastavio da piše najlepšu priču elitnog takmičenja ove sezone.
Ekipa Pedra Martineza igra fantastičnu košarku čitave godine, kao drugi na tabeli završili su regularni deo takmičenja, a onda ih je žreb spojio sa alama iz Atine koji su bili sedmi. Malo ko im je davao šansu, posebno nakon poraza u uvodne dve utakmice, ali su onda pokazali hrabro srce, režirali preokret i izborili mesto na završnom turniru.
Valensija je bila i više nego ubedljiva, pobednik je bio rešen praktično na poluvremenu, a iako je Panatinaikos u trećoj deonici uspeo da istopi zaostatak - povratka nije bilo. Silovit je bio domaćin u poslednjem kvartalu te je na kraju "Ruiđ Arena" videla ogromnu pobedu svog tima.
Domaćina je do pobede predvodio Branku Badio sa 20 poena i pet skokova, pratili su ga Brekston Ki i Žan Montero sa 12, dok je Serhio De Larea ubacio devet. Kod Panatinaikosa istakao se Najdžel Hejs-Dejvis sa 15, dok je Čedi Osman ubacio deset, svi ostali odigrali su ispod očekivanja.
Komentari
Ostavite komentar