Arsenal je na korak od istorije, plasirao se u finale Lige šampiona prvi put posle čak dve decenije, pošto su u revanšu polufinala savladali Atletiko Madrid sa 1:0 i ukupnim rezultatom 2:1 obezbedile kartu za Budimpeštu. S druge strane, Atletiko i Dijego Simeone nikako da se domgonu pehara Lige šampiona. Dva puta finalisti, sada polufinalisti. Dijego Simeone nije imao šta da zameri igračima.
Zaslužili produžetke
- Aplaudirao sam našim igračima i navijačima. Imali smo jako dobru sezonu u Ligi šampiona, dali smo sve od sebe, stigli smo mnogo dalje nego što smo očekivali. Šteta na kraju. Zaslužili smo da odemo makar u produžetke, gde bismo imali veće šanse - kazao je Simeone.
Trener Atletika kaže da su presudili detalji, te da su u prvom meču propustili mnogo prilika.
- U prvoj utakmici imali smo šansi koje nismo iskoristili. U revanšu u drugom poluvremenu smo bili bolji, popravili smo se, igrali smo na njihovoj polovini, stvarali smo prilike. Svi ti sitni detalji nekada odu u našu korist, ovog puta nisu.
Izgubili smo
Nije želeo da priča o tome da li je bio penal nad Grizmanom ili ne.
- Nema oko toga šta da se priča. Ispali smo. Čestitam Arsenalu, dobro se takmičio. Sviđa mi se njihov tim, kao i trener. Oni se drže uporno svog puta, sa značajnim finansijskim sredstvima, koja im omogućavaju da se takmiče na ovaj način.
Komentari
Ostavite komentar