Madriđani su slavili na čuvenom "Kamp nouu" rezultatom 2:0, a Katalonci su nezadovoljni zbog crvenog kartona Pauu Kubarsiju u finišu prvog poluvremena, kao i nedosuđenog isključenja defanzivcu gostiju Marku Pubilu zbog igranja rukom u šesnaestercu.
"Klub smatra da suđenje nije ispoštovalo važeća pravila, što direktno utiče na tok utakmice i rezultat. Ova odluka, zajedno sa velikim nedostatkom intervencije VAR, predstavlja ozbiljnu grešku. Shodno tome, klub je zatražio pokretanje istrage, pristup sudijskoj komunikaciji i, ako je primenljivo, zvanično priznavanje grešaka i preduzimanje odgovarajućih mera", navodi se u saopštenju.
Dalje u saopštenju ističe se da Barselona smatra kako ovo nije prvi put u poslednjim sezonama Lige šampiona da diskutabilne sudijske odluke imaju direktan negativan uticaj na njen tim, čime se, kako navode, stvara utisak dvostrukih aršina i onemogućava ravnopravna borba sa ostalim klubovima.
Podsetimo, katalonski tim je u 44. minutu ostao sa igračem manje nakon što je Pau Kubarsi dobio direktan crveni karton. Nedugo zatim, Hulijan Alvarez je doveo protivnika u vođstvo, dok je konačnih 2:0 postavio Aleksander Serlot u drugom poluvremenu.
Revanš susret zakazan je za 14. april na stadionu „Vanda Metropolitano“, a ostaje da se vidi da li će žalba Barselone imati bilo kakav uticaj na dalji tok dvomeča.
Komentari
Ostavite komentar