Devetogodišnja dominacija Crvene zvezde izbacila je iz opšteg pamćenja svih navijača beogradskog kluba sušne godine i period Partizanovog primata. Uloge su tada bile obrnute, jedni su gazili u Evropi, a drugi grcali u problemima... Ipak, sve se promenilo te 2014. godine kada je generacija koju je sa klupe predvodio Slaviša Stojanović prekinula post i posle sedam godina titulu vratila na "Marakanu".
Jedan od lidera šampionske generacije bio je i tadašnji povratnik u crveno-beli tabor - Dragan Mrđa, koji se nakon uspešne karijere u Evropi vratio na "Marakanu". Pomogao je u osvajanju titule i ponovo podigao sidro, a put ga je potom vodio preko Omije, Šonana i ljubljanske Olimpije sve do zaslužene penzije.
Ono što u prvom mandatu na "Marakani" nije uspeo, jeste kada se vratio. Ipak, kao ključnu, ali i najtežu odluku u karijeri ističe momenat kada je kao omladinac Crvene zvezde prihvatio selidbu na jednogodišnju pozajmicu u Jedinstvo sa Uba. Nakon toga je sve krenulo uzlaznom putanjom.
- Iz omladinske škole sam prešao u prvi tim kod Zorana Filipovića. Dao mi je šansu i pustio me da igram. Imao sam dobru sezonu, a onda je došao Slavoljub Muslin i želeo da celu našu generaciju pošalje na kaljenje u Ub. Nije mi se to dopalo, bunio sam se, ali sam na kraju morao da odem. Ispostavilo se da je to bilo lepo iskustvo. Uživali smo igrajući tadašnju Drugu ligu, koja je bila veoma kvalitetna - ispričao je Dragan Mrđa i dodao.

- Igrali su Čukarički, Rad i još mnogo dobrih ekipa. Posle Uba sam se vratio u Zvezdu, ali sam ubrzo otišao u Belgiju. Kada ste mladi i nemate dovoljno minuta, normalno je da želite da odete. Na kraju me je život ipak vratio u Zvezdu kada je to bilo najpotrebnije i tada smo osvojili titulu.
Nakon prvog odlaska iz Crvene zvezde Dragan Mrđa se otisnuo put Belgije gde je obukao dres Lirsa. Tamo su ga, iako je Belgija vrlo uređena zemlja, sačekala brojna neprijatna iznenađenja.
- Belgijska liga je tada bila vrhunska, kao što je i danas. Došao sam u klub koji je imao mnogo problema. Prvih šest meseci igrali smo veoma loše i nismo mogli nikoga da pobedimo. Onda je, posle jednog treninga, došlo pet policijskih kombija. Uhapsili su petoricu igrača, trenera i golmana zbog nameštanja utakmica. Bio je to veoma čudan period za mene. Posle polusezone uspeli smo da se konsolidujemo. Bili smo ubedljivo poslednji na tabeli, stigao je novi trener i na kraju smo uspeli da izborimo opstanak. Ipak, iz Lirsa nosim lepe uspomene - podvukao je nekadašnji reprezentativac Srbije.
Komentari
Ostavite komentar