Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su danas prvu utakmicu na pripremama u Austriji i savladali tamošnjeg drugoligaša Amšteten sa 2:1.
Posle trijumfa nad Slobodom na Zlatiboru (5:0), crveno-beli stigli su i do prve pobede na pripremama u Vindišgarstenu. Dominirali su u prvom poluvremenu izabranici Dejana Stankovića, a jedini pogodak postigao je Mirko Ivanić u 11. minutu. Imali su dosta prilika tokom prvog dela igre, ali nisu uspeli da još koji put zatresu mrežu austrijskog drugoligaša.
U nastavku smo videli veliki broj mladih igrača na terenu, kao i novajlija, što se donekle odrazilo na igru šampiona Srbije. Izjednačio je Amšteten u 57. minutu, da bi konačan rezultat postavio Džej Enem u 69.
Posle meča utiske je izneo strateg crveno-belih.
- Ne volim da igram ovakve utakmice, ali bez njih ne možemo. Zadovoljan sam onim što sam video. Dobro radimo, kvalitetno radimo, malo je i vruće. Ali su isti uslovi bili i za nas i za njih. Međutim, moraće mlađe snage da promene brzinu. Bilo bi dobro da ubace u petu, jer Zvezda ti daje šansu da se afirmišeš - rekao je Stanković za Arenu sport.
Zvezdu tek čeka pakao na pripremama, a pojedini fudbaleri moraće da rade još jače.
- Već za četiri dana nas čeka ozbiljan rival. Mnogo jači nego sada. Moramo da radimo na tehničkim i taktičkim detaljima. Hoću da vidim da imamo žustrinu, da bolje branimo prekide. Ponovo sam na taj način dobili gol.
Komentari
Ostavite komentar